Europos futbolo čempionato stadionai bei bilietų tvarka

Per tris su puse savaitės truksiantį turnyrą sirgaliai galės išvysti geriausias pasaulio žaidėjas, kurios iš viso sužais 31 rungtynes.

Grupės ir atkrintamųjų varžybų rungtynėms Anglijoje atrinkti šie devyni miestai ir dešimt stadionų:

BRIGHTON & HOVE

Brighton & Hove Community Stadium yra Brighton & Hove Albion FC stadionas. Jame telpa 30 000 žiūrovų, be Braitono „Premier“ lygos rungtynių, stadione vyko daug Anglijos moterų futbolo rungtynių ir 2015 m. pasaulio regbio taurės varžybos.

LONDONAS

Įžymiajame „Wembley“ stadione yra įsikūrusi Anglijos rinktinė. Jis talpina 90 000 žiūrovų, yra pripažintas vienu iš geriausių pasaulio stadionų ir išlieka Anglijos sporto centru. Jame ne kartą vyko UEFA Čempionų lygos finalai, taip pat daugybė vietinių finalų, įskaitant moterų FA taurės turnyrą. Jame vyks ir 2022 m. moterų EURO 2022 finalas.

Brentfordo bendruomenės stadione telpa 17 000 sirgalių. 2020 m. jis buvo atidarytas kaip naujieji „Premier“ lygos klubo „Brentford FC“ ir Londono airių regbio sąjungos klubo namai. Jis yra į šiaurę nuo Temzės upės, netoli garsiojo Kew tilto ir Kew Gardens.

MANČESTERIS

Mančesterio akademijos stadionas yra Mančesterio moterų komandos „Manchester City“ namai ir talpina 7 000 sirgalių. Nuo atidarymo 2014 m. jame vyko „City“ moterų UEFA Čempionų lygos pusfinalio namų rungtynės. Jis yra pasaulinio lygio elitinės treniruočių bazės dalis ir ribojasi su „Etihad“ stadionu, kuriame žaidžia „Manchester City“ vyrų komanda.

MILTON KEYNESAS

MK stadione įsikūręs futbolo klubas „MK Dons“, kuriame telpa 30 000 žiūrovų. Stadione vyko Anglijos moterų ir vyrų U21 rinktinių rungtynės, 2015 m. pasaulio regbio čempionatas, čia nuolat vyksta koncertai.

ROTERHAMAS

Niujorko stadione įsikūręs „Rotherham United“ futbolo klubas. Jo pavadinimas kilo nuo žemės ploto, kuriame jis buvo pastatytas Pietų Jorkšyre. Šis 12 000 vietų stadionas atidarytas 2012 m., o 2016 m. jame įvyko pirmosios Anglijos moterų futbolo rungtynės. Jame taip pat vyko 2018 m. vyrų iki 17 m. EURO finalas.

ŠEFILDAS

„Bramall Lane“ yra „Sheffield United“ futbolo klubo namai. Ši aikštė talpina 30 000 sirgalių ir iš pradžių buvo kriketo aikštė. Pirmą kartą futbolas čia buvo žaidžiamas 1862 m. tarp dviejų seniausių pasaulio klubų – Sheffield FC ir Hallam FC. Be to, 1878 m. čia įvyko pirmosios apšviestos rungtynės.

SAUTAMPTONAS

„St. Mary’s“ stadione įsikūręs „Southampton FC“ klubas. Jame telpa 32 000 sirgalių, jis atidarytas 2001 m. Pavadinimas suteiktas netoli stadiono esančios Šv. Marijos bažnyčios, kurios nariai įkūrė tai, kas ilgainiui tapo „Southampton FC“, garbei. 2018 m. daugiau nei 25 000 sirgalių čia stebėjo FIFA moterų pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynes tarp Anglijos ir Velso.

TRAFORDAS

„Old Trafford“ yra „Manchester United“ futbolo klubo namai ir didžiausias klubo stadionas Jungtinėje Karalystėje. Šiame stadione vyko daug svarbiausių futbolo varžybų, įskaitant 1966 m. FIFA pasaulio futbolo čempionatą, UEFA EURO ’96, 2012 m. olimpines vyrų ir moterų futbolo žaidynes ir 2003 m. UEFA Čempionų lygos finalą.

WIGAN IR LEITAS

„Leigh Sports Village“ yra „Manchester United Women“ ir „Leigh Centurions“ regbio lygos komandos namai. Jame telpa 12 000 sirgalių ir jame vyko 2021 m. pasaulio regbio lygos čempionatas. Jis yra platesnio modernaus sporto, fizinio aktyvumo, švietimo, sveikatos ir laisvalaikio objekto, skirto visai bendruomenei, dalis.

Žiūrovai ir bilietai

2021 m. lapkričio 16 d., baigėsi bilietų į UEFA WOMEN’S EURO 2022 paraiškų teikimo laikotarpis. Visiems pareiškėjams buvo pranešta apie jų paraiškų nagrinėjimo rezultatus.

Likusius bilietus bus galima įsigyti kitoje bendroje bilietų prekyboje, kuri prasidės 2022 m. kovo 28 d.