Europos futbolo čempionato stadionai bei bilietų tvarka

Europos futbolo čempionatas – pirmą kartą istorijoje turėtų būti surengtas daugiau nei dvejose valstybėse, iki šiol tokio formato pajėgiausias nacionalinis Europos futbolo rinktinių turnyras dar nebuvo regėjęs. Tam, jog viskas vyktų sklandžiai koją gerokai kiša pasaulinė pandemija, turnyras jau yra nukeltas vieneriais metais į priekį ir šią vasarą birželio 11 – liepos 11 dienomis turintis vykti renginys, panašu, jog visgi planuojama, jog įvyks, nemažinant čempionatą priimsiančių šalių iki vos kelių ar vienos.

Dar 2012-aisias metais prieš čempionato finalą tarp Ispanijos bei Italijos rinktinių UEFA prezidentas Mišelis Platini užsiminė, jog organizacija svarsto galimybę ateityje turnyrą rengti ne vienoje ar dvejose šalyse, o dvylikoje-trylikoje skirtingų lokacijų – tai būtų tarsi futbolo šventė visoje Europoje, siekiant dar labiau plėsti susidomėjimą futbolu visame senajame žemyne, sukuriant galimybes mažesnių Europos miestų ar šalių fanams – priimti fanus ir iš aplinkinių valstybių.

Iki 2014-ųjų metų pavasario buvo pasirinkti 19 kandidatų, kurie turėtų galimybes priimti Europos futbolo čempionatą savo šalyje – vėliau šis sąrašas kiek aptirpo ir buvo nuspręsta, jog pirmenybės vyks 12-oje skirtingų Europos miestų. M. Platini norai kūnu virsti turėjo 2020-ųjų vasarą, tačiau jau minėta pasaulinė pandemija gerokai sumaišė kortas, tad futbolo šventę nuspręsta rengti šią vasarą.

Europos futbolo čempionato stadionai:

„Wembley“
Londonas
Vietų skaičius: 90 000
Priims: D ir E grupių komandas, aštuntfinalį, pusfinalius bei finalą

„Allianz Arena“
Miunchenas
Vietų skaičius 75 000
Priims: F grupės komandas, ketvirtfinalį

„Stadio Olimpico“
Roma
Vietų skaičius 72 698
Priims: A grupės komandas, ketvirtfinalį

„Olympic stadium“
Baku
Vietų skaičius 68 700
Priims: A grupės komandas, ketvirtfinalį

„Krestovsky stadium“
Sankt Peterburgas
Vietų skaičius 68 134
Priims: B ir D grupės komandas, ketvirtfinalį

„Arena Nationala“
Bukareštas
Vietų skaičius 55 600
Priims:: C grupės komandas, aštuntfinalį

La Cartuja
Sevilija
Vietų skaičius: 53 332
Priims: E grupės komandas, aštuntfinalį

„Hampden Park“
Glazgas
Vietų skaičius: 51 866
Priims: D grupės komandas, aštuntfinalį

„Parken Stadium“
Kopenhaga
Vietų skaičius: 38 065
Priims: B grupės komandas, aštuntfinalį

„Johan Cruyff Arena“
Amsterdamas
Vietų skaičius: 54 990
Priims: C grupės komandas, aštuntfinalį

„Puskas Arena“
Budapeštas
Vietų skaičius: 67 215
Priims: F grupės komandas, aštuntfinalį

Europos futbolo čempionato rengėjai, šią savaitę vykusioje konferencijoje pranešė, jog iš pirmenybių šeimininkų sąrašo išbraukiamas Bilbao miestas, jį keičia Seviliją, o mačai turėję vykti Dubline perkeliami į Rusiją bei Angliją. Žvelgiant į turnyrą priimsiančių šalių sąrašą, šiai akimirkai optimistiškiausiai yra nusiteikę Budapešte fanų laukiantys organizatoriai, planuojama, jog su itin griežtomis taisyklėmis į areną galėtų patekti maksimalus kiekis žiūrovų. Rusijoje ir Azerbaidžane planuojama sodinti aistruolius į kas antrą kėdę, užpildant 50 procentų stadionuose esančių vietų. Skeptiškiausiai padėtį kol kas vertina vokiečiai, kurie į Miuncheno „Allienz Arena“ yra pasiruošę priimti penktadalį stadiono vietų (~14.5 tūkstančio aistruolių).

Žvelgiant į likusius stadionus, šiuo metu beveik visos čempionatą priimsiančios šalys, tikisi užpildyti stadionus bent jau trečdaliu. Būtent dėl to, jog nėra tikri dėl galimybės į arenas priimti sirgalius – Bilbao bei Dublino miestus pakeitė – vietas fanams garantuojantys – Sevilija bei Sankt Peterburgas kartu su Londonu. Turnyro organizatoriai yra pasiruošę imtis visų reikalingų saugomų priemonių, siekiant užtikrinti fanams galimybę saugiai stebėti didžiausią Europoje futbolo reginį.

Žiūrovai ir bilietai

Futbolo gerbėjai visoje Europoje nusipirkę bilietus į juos dominančius mačus, kai kuriais atvejais, turėjo laimėti bilietų pirkimo loterijose, kuomet norinčių išvysti mačus (pvz.: „mirtininkų grupėje“ – F, kur tarpusavyje į kovas stos Vokietijos, Prancūzijos bei Portugalijos rinktinės) buvo daugiau, nei stadionas talpina vietų, tad gavę bilietą jį tiesiog „užkonservavo“ metams į priekį, paskutinė galimybė grąžinti bilietus fanams buvo suteikta iki balandžio mėnesio 22 dienos. Bilietų į Europos futbolo čempionato mačus negrąžinę sirgaliai – tikisi, jog visgi turės galimybę išvysti aukščiausio lygio futbolą.

Turnyro organizatoriai numato galimybę, kuomet fanai gali tikėtis sulaukti išmokų už jų nesudalyvavimą rungtynėse (numatomi keletą atvejų): 1) dėl žiūrovams stadione skirtos vietos sumažinimo 2) dėl atšaukiamų rungtynių.

Jeigu jūs įsigijote bilietą į rungtynes, kuriose vietų skaičius – sumažinamas, jūs savo turimų bilietų iškart neprarandate – organizatoriai vykdys „loteriją“, jos metu bus išaiškinti laimingieji, kurie galės išsaugoti savo bilietus, visiems kitiems bus gražinti už bilietus sumokėta pinigų suma.

Situacija visame pasaulyje vis dar yra labai sudėtinga, įvairūs draudimai, atlaisvinimai bei suvaržymai keičiasi kiekvieną savaitę, tad galutinai situacija aiški turėtų tapti, kai pirmenybių startas jau bus visai ant nosies. Belieka laukti ir tikėtis geriausio, jog Europos futbolo čempionatas šią vasarą galės vykti sklandžiai ir saugiai.