Europos futbolo čempionato tvarkaraštis

UEFA moterų EURO 2022 atrankos grupėse dalyvavo rekordinis skaičius komandų – 47, o iš jų paaiškėjo 16, kurios 2022 m. liepos 6-31 d. kartu su šeimininke Anglija dalyvaus Europos čempionate.

Ta proga, jog rungtynių kiekis per čempionato mėnesį – laukia milžiniškas, nusprendėme išskirti įdomiausius grupės etapo mačus, kurių tikram futbolo aistruoliui nederėtų praleisti.

TOP4 didžiausią intrigą keliantys mačai „Euro 2022“ grupių etape:

  1. Nyderlandai – Švedija

Iki 2017 m., kai olandės triumfavo namų žemėje, jos niekada nepasiekė finalo. Tiesa, Nyderlandai į kovą grįžo su trenksmu – 2019 m. moterų pasaulio futbolo čempionate pasidabino sidabro medaliai, nusileidusios finale tik Jungtinėms Amerikos Valstijoms (JAV).

2021 m. Švedija iškovojo antrą olimpinį sidabrą iš eilės; jos taip pat dalyvavo pasaulio taurės finale ir keturių moterų EURO (įskaitant 1984 m. triumfą) finale. FIFA reitinge švedės yra antros, o olandės – penktos, todėl ši dviejų milžinių dvikova bus kaip niekada įdomi.

2. Vokietija – Ispanija

18  metų trukusią vokiečių vienvaldystę Europoje, 2017 m. ketvirtfinalyje nutraukė Danija. Sunkiai vokietės turėjo išgyventi ir nepatekimą į Tokijo olimpines žaidynes. Olimpiniai kelialapiai buvo dalinami pasaulio pirmenybių metu, kurio ketvirtfinalio etapo vokietės neperžengė. Todėl 2022-ieji gali tapti puikus metas reabilituotis.

Prie Europos čempionato šeimos Ispanija prisijungė tik 2013-aisias ir iki šiol nepraleido nė vieno jų. Jų pasirodymas pasaulio čempionate parodė, kad šalies moterų futbolo lygis auga, o pralaimėjimas prieš JAV paskutinėse rungtynėse planetos pirmenybėse buvo vienos geriausių turnyro rungtynių

3. Anglija – Norvegija

Sarina Wiegman, kuri 2017 m. atvedė Nyderlandus į viršūnę, taip pat ir atrankoje į šį turnyrą, rugsėjo mėnesį perėmė Anglijos trenerio pareigas iš Philo Neville’io. Iki S. Wiegman prisijungimo prie komandos, Anglijos rinktinės rezultatai prieš stipriausias pasaulio rinktines neblizgėjo, o pasirodymai prieš žemesnio reitingą turinčias komandas taip pat kėlė nerimą. Norvegėms tai bus proga parodyti, ką sugeba. Ir nors jos nusileidžia geriausios rinktinėms, tačiau kovą tikrai gali duoti.

4. Prancūzija – Italija

Kaip ir vyrų, taip ir moterų futbole, ši dviejų kaimynių dvikova – tikra puošmena pirmenybėse. Daugeliui žiūrovų patiko kovingas ir aštrus italių pasirodymas pasaulio čempionate. Tiesa, pergalė ir lygiosios poroje draugiškų rungtynių su Islandija yra įspėjimas, kad Milene Bertolini vadovaujama komanda negali atsipūsti.

Tuo tarpu, prancūzės taip pat turės paplušėti, nors šiuo metu ir rikiuojasi FIFA reitingo 4-oje vietoje.


Atkrintamųjų varžybų tvarkaraštis

Ketvirtfinalis

Liepos 20 d., trečiadienis
1A prieš 2B – 20:00, Braitono ir „Hove Albion FC“ stadionas

Liepos 21 d., ketvirtadienis

1B prieš 2A – 20:00, Brentfordo bendruomenės stadionas

Liepos 22 d., penktadienis

1C prieš 2D – 20:00, Leigh Sports Village

Liepos 23 d., šeštadienis

1D prieš 2C – 20:00, New York stadionas

Pusfinaliai

Liepos 26 d., antradienis

1 poros nugalėtoja prieš 3 poros nugalėtoją – 20:00, Bramall Lane

Liepos 27 d., trečiadienis

2 poros nugalėtoja prieš 4 poros nugalėtoją – 20:00, Milton Keynes


Finalas

Liepos 31 d., sekmadienis

1 pusfinalio nugalėtoja prieš 2 pusfinalio nugalėtoją – 17:00, Wembley stadionas