Europos futbolo čempionato grupės ir jų favoritai

2022 Europos futbolo čempionatas žada ne vieną didelę intrigą, o kaip jau tampa įprasta – tokio lygio nacionalinių rinktinių susidūrimai dažnai pažeria ne vieną didelę staigmeną, grupių etapas – būtent ta vieta, kur netikėtumai būna dažniausi, nepaisant to, jog iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog komandoms sužaidžiant tris rungtynes grupių etape yra palikta vieta suklysti – sensacingų rezultatų čia netrūksta nuolat.

Europos futbolo čempionate išvysime po keturias komandas suskirstytas į keturias grupes, į kitą etapą žengs po dvi geriausią rezultatą savo grupėje parodžiusios rinktinės.

A grupė: Anglija, Austrija, Norvegija, Šiaurės Airija

Liepos 6 d. „Old Trafford“ stadione vyks pirmosios istorinio turnyro rungtynės tarp Anglijos ir Austrijos, su kuria „liūtės“ taip pat susitiks kitą mėnesį atrankos į 2023 m. pasaulio čempionatą rungtynėse.

Pirmajame svarbiame Sarinos Wiegman kaip vyriausiosios trenerės turnyre Anglija taip pat susitiks su gerai pažįstamais varžovėmis – Norvegija, su kuria žaidė 2015 ir 2019 m. pasaulio čempionatuose, ir Šiaurės Airija, kuri taip pat patenka į jų pasaulio čempionato atrankos grupę ir užtikrins, kad rungtynės prikaustys mažiausiai dviejų Jungtinės Karalystės šalių sirgalių vaizduotę. Austrija 2017 m. įspūdingai žengė į pusfinalį, būdama autsaiderė, ir galės pasitelkti „Hoffenheim“ žaidėją Nicole Billa.

B grupė: Vokietija, Danija, Ispanija, Suomija

Liepos 12 d., antradienį, Brentfordo „Community“ stadione Vokietija ir Ispanija susitiks tarpusavyje. Martinos Voss-Tecklenburg vadovaujama Vokietijos rinktinė Europos čempionate buvo užsitikrinusi pergalę, tačiau prieš ketverius metus šokiravo pralaimėjimu prieš Daniją. Jie taip pat susitiks su Annos Signeul vadovaujama Suomijos rinktine.

Vokietijos rinktinėje yra įdomių jaunų talentų ir patyrusių kokybiškų žaidėjų, tokių kaip Dzsenifer Marozsan. Ispanija, nors ir patekusi į antrąjį etapą, bus viena iš „tamsiųjų arkliukų“ Jorge Vildos vadovaujamame turnyre, kuriame dalyvaus daugybė žaidėjų iš „Barcelona“ komandos, įskaitant UEFA metų žaidėją Alexį Putellasą. Danija taip pat negali būti vertinama lengvabūdiškai po jų žygio į „Euro 2017“ finalą, ypač turint omenyje „Chelsea“ žaidėjos Pernille Harder grėsmę puolime. Tuo tarpu, Suomija pasikliaus savo nevykėlės statusu ir bandys pateikti staigmeną, vadovaujama patyrusio vyriausiojo trenerio Signeulo, kuris 2017 m. atvedė Škotiją į čempionatą.


C grupė: Nyderlandai, Švedija, Rusija, Šveicarija

Nyderlandai savo titulą pradės ginti su naujais vadovai, kai jų vyriausiasis treneris iš Anglijos, šiuo metu dirbantis NWSL komandoje „Portland Thorns“, Markas Parsonsas, vadovaus patrauklioms pirmosioms rungtynėms su olimpinių žaidynių sidabro medalių laimėtoja Švedija „Sheffield United“, „Bramall Lane“ stadione.

Bus daug intrigos, ar Nyderlandams vėl pavyks pasiekti sėkmę, o „Arsenal“ puolėja Vivianne Miedema sieks atsigriebti už vasaros olimpinėse žaidynėse Tokijuje iškovotą „Auksinį batelį“. Prie jų prisijungs Šveicarija ir Rusija, ir tai turėtų būti puiki galimybė dviem geriausioms valstybėms patekti į priekį. Šveicariją treniruoja Nilsas Nielsenas, kuris 2017 m. atvedė Daniją į istorinį finalą, o Rusija į čempionatą pateko kaip viena iš žemiausią reitingą turinčių valstybių.

D grupė: Prancūzija, Italija, Belgija, Islandija

Prancūzija bandys užbaigti didžiausio Europos trofėjaus laukimą, pasitelkusi įdomią naujų talentų kartą. Vyriausioji trenerė Corinne Diacre gali pasitelkti žaidėjas, tarp kurių yra ir jaunoji Paryžiaus „Saint-Germain“ puolėja Marie-Antoinette Katoto, prieštaringai vertinama 2019 m. pasaulio čempionate namuose nedalyvavusi Prancūzijos rinktinės sudėtyje.

Joms teks susidurti su Italija, kurios trenerė Milena Bertolini atliko solidų ir nuoseklų darbą, nes komanda siekia susigrąžinti savo šlovės laikus ir mesti iššūkį. Belgija ir Islandija sieks pakartoti pastarojo meto santykinę savo vyrų rinktinių sėkmę, o burtų traukime dalyvaus Roberto Martinezas. Islandijos sirgaliai prisimins neįtikėtiną savo vyrų rinktinės dvasią 2016 m. Europos čempionate.