Kur žiūrėti Euro 2020?

Europos futbolo čempionatas – didžiulė šventė, visiems futbolu besidomintiems. Tokio rango čempionatų proga stebėti rungtynes pradeda net ir mažiau šia sporto šaka besidomintys žmonės. Masinis renginys, kuris net ir pasaulinės pandemijos akivaizdoje – džiugina žmones. Nors pirmenybės buvo nukeltos metais vėliau, iš 2020-ųjų vasaros į 2021-uosius, tačiau čempionatas pagaliau vyksta.

Lietuvoje gyvai Euro 2020 stebėti galima per LNK kanalų grupės kanalus – LNK bei BTV. Šių kanalų eteryje – kasdien futbolo rungtynių metu jūsų grupės etape laukia trys futbolo mačai – 16:00, 19:00 bei 22:00 val. Prieš, per ir po – rungtynių kanalų eteryje vyksta gyvi pasijungimai iš studijos, kurioje mačus „Laisvo smūgio“ laidoje analizuoja įvairūs Lietuvos futbolo ekspertai.

Kur žiūrėti Euro 2020 Vilniuje? Lietuvos sostinėje pasirinkimų stebėti Europos futbolo čempionatą yra, žmonės nesirenka pernelyg gausiai, tačiau situacija, turint omenyje koronaviruso situaciją pasaulyje – vien tai, jog yra sukuriama galimybė mieste saugiai stebėti futbolą – jau kelią didžiulį džiaugsmą. Vilniuje prie Baltojo tilto (Upės g. 9) įrengta scena, didelis ekranas bei pasirūpinta žmonių galimybę gauti užkandžių bei gaiviųjų gėrimų, tačiau norint patekti į šią zoną būtina turėti galimybių pasą.

Antra lokacija – labai artima, Upės g. 9 – esantis prekybos centras „CUP“, kurio terasoje taip pat sukurta galimybė stebėti futbolą, net ir be galimybių paso.

„Brussels Mussels“ – belgiško stiliaus restoranas, kuris įsikūręs Rinktinės g. 5 – įrengta terasa su LED ekranu, sukurta futbolo zona turi ir mini-barą. Restorane kiekvieną čempionato dieną bus transliuojamos visos Europos futbolo čempionato rungtynės. Prieš vykstant į vietą, rekomenduojame paskambinti į įstaigas, pasiteirauti ar situacija vis dar yra tokia pati ir galimybė stebėti

Kur žiūrėti Euro 2020 Kaune? Restoranuose yra įrengti ekranai, tad miestelėnai gali rinktis iš ne vienos opcijos, pvz.: „2 su puse obuolio“ esančio Palangos g. 9. Dar vienas pasirinkimas – restoranas „Pas Stanley“, kur futbolas įjungiamas žmonių pageidavimų, lokacija – Vilniaus g. 24. Prieš vykstant į vietą, rekomenduojame paskambinti į įstaigas, pasiteirauti ar situacija vis dar yra tokia pati ir galimybė stebėti

Europos futbolo čempionatas įsibėgėja, emocijų – netrūksta. Šią vasarą vykstantis turnyras rengiamas 11-oje skirtingų Europos miestų, tai pirmas kartas čempionatų istorijoje, kai turnyro šeimininkais tampa daugiau nei dvi valstybės.

Čempionatą priimančios šalys bei jų miestai: Azerbaidžanas (Baku), Vokietija (Miunchenas), Ispanija (Sevilija), Anglija (Londonas), Danija (Kopenhaga), Rusija (Sankt Peterburgas), Škotija (Glazgas), Rumunija (Bukareštas), Vengrija (Budapeštas), Italija (Roma), Olandija (Amsterdamas).

Į visus šiuos stadionus priimami žiūrovai, tiesa, dėl pasaulyje siaučiančios pandemijos kiekviena šalis turi savus suvaržymus ir į čempionatą priimančius stadionus įleidžiami labai skirtingi žiūrovų kiekiai. Vienintelis Budapeštas į „Puskas arena“ priima 100 proc. areną užpildantį aistruolių skaičių.
Toliau rikiuojasi: Rusija bei Azerbaidžanas, kur į stadionus priimama 50 proc. visų arenoje galinčių būti žiūrovų.

Verta pažymėti ir tai, jog stadionai ir šalys gerėjant pandeminei situacijai yra nusprendusios didinti galimų bilietų skaičių, štai pvz.: Anglija, į šios rinktinės pirmąjį mačą grupėje buvo leidžiama 25 proc. „Wembley“ stadione esančių vietų, tačiau jau nuo antrojo rato situacija gerėja ir fanai galės užpildyti stadioną 50 proc. Labai panaši ir su „Parken stadium“ Kopenhagoje, kur į pirmąjį mačą grupėje buvo įleista 40 proc. stadiono, o į likusius du mačus bus įleidžiama net 67 proc. Griežčiausiai į visą šią situaciją iš čempionatą priimančių šalių žiūri Vokietija, kuri į „Allienz arena“, talpinančią 70 tūkstančių vietų įsileidžia vos 20 proc. ir vokiečiai išlieka viena iš dviejų valstybių, kuri šiuo metu neplanuoja didinti į stadioną pateksiančių žiūrovų skaičių. Be vokiečių, kol kas tokios pat griežtos tvarkos laikosi Škotija, kur į „Hampden park“ stadioną, talpinantį 52 tūkst. Aistruolių šiuo metu įleidžiama 25 proc.

Europos futbolo čempionatas startavo 2021-ųjų birželio 11-ąją. Grupių etapas vyks iki birželio 23-iosios, o tada geriausios 16 komandų žengs į aštuntfinalio etapo, kur prasidės atkrintamosios. Euro 2020 finalas vyks liepos 11-ąją Londone, „Wembley“ stadione.